Jak nawilżyć zbyt suchy tytoń

Zbyt suchy tytoń

Od czasu do czasu zdarza się, że tani tytoń kupiony przez internet jest przesuszony. Zbyt suchy tytoń to wbrew pozorom częsty problem, z którym spotykają się palacze. Czasem zdarza się, że suchy tytoń to wynik nieodpowiedniego przechowywania. Nie ważny jest jednak powód zaistniałego problemu a skuteczne rozwiązanie. Poniżej przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów na zbyt suchy tytoń papierosowy.

Nawilż tytoń za pomocą pary wodnej

Użyj czajnika by zwilżyć tytoń

Możesz użyć miski lub innego głębokiego naczynia. Do naczynia wlej wrzącą wodę a na wierzchu umieść sitko lub większy zaparzacz do herbaty. Nasyp trochę tytoniu, przykryj i odczekaj 30 minut. Ważne jest, żeby suchy tytoń nie dotykał wrzącej wody – powinien znajdować się przynajmniej parę centymetrów nad wodą. Po czasie sprawdź, czy tytoń jest już wystarczająco wilgotny. Jeśli nie jest, pozostaw go na trochę dłużej.

Nawilż tytoń żelazkiem parowym

Rozgrzej żelazko parowe do najgorętszego ustawienia. Połóż gazetę na powierzchni odpornej na ciepło (na przykład na szklanym stole). Rozłóż tytoń na gazecie. Użyj dyszy rozpylającej, aby spryskać tytoń wodą raz lub dwa razy. Trzymaj żelazko nad tytoniem i pozwól parze przez 10 sekund. Uważaj, aby nie dotknąć żelazkiem tytoniu. To trudniejsza metoda, która wymaga więcej ostrożności.

Podgrzej tytoń zamknięty w słoiku

Do tego celu można użyć czystego słoika z nierdzewną pokrywką. Włóż suchy tytoń do czystego słoika. Następnie zwilż delikatnie tytoń za pomocą butelki z rozpylaczem 3-4 razy. Później wymieszaj łyżką tytoń tak, żeby równomiernie rozprowadzić wilgoć. Następnie zamknij szczelnie słoik i włóż do piekarnika nastawionego na 100 stopni Celsjusza. Pogrzej tytoń przez 20 minut do czasu, gdy będzie gorący w dotyku. Wyjmij tytoń i bez otwierania pozwól mu przez noc ostygnąć w słoiku. Nie otwieraj słoika do następnego ranka.

Możesz użyć… żywności do zwilżenia tytoniu

Możesz się zdziwić ale zbyt suchy tytoń papierosowy możesz zwilżyć za pomocą wilgotnej żywności. Nie od dziś wiadomo, że tytoń ma właściwości pochłaniające wilgoć. Warto wykorzystać taką właściwość, żeby przywrócić tytoniowi odpowiednią wilgotność. Oto kilka sposobów jak to zrobić.

Zwilż suchy tytoń za pomocą skórki pomarańczy

Włóż cały tytoń do plastikowej torebki lub słoika ze szczelnie zamykaną pokrywką. Dodaj 1/4 skórki pomarańczowej do torebki. Zamknąć zawartość torby i zostawić na noc. Rano skórka pomarańczy zostanie wysuszona, a tytoń wilgotny.

Również ziemniak pomoże zwilżyć tytoń

Wystarczy, że włożysz tytoń do plastikowego woreczka. Później należy dodać mały kawałek przeciętego ziemniaka. Na koniec zamykasz torbę i sprawdzasz zbyt suchy tytoń mniej więcej co godzinę, ponieważ może szybko nabrać wilgoci.

Suchy tytoń zwilżysz chlebem

Włóż cały tytoń do zamkniętej plastikowej torebki. Dodaj kawałek chleba lub pół kawałka dla małych ilości. Zamknąć torebkę i co kilka godzin sprawdzać, czy tytoń się nawilżył. Suchy tytoń pozostawiony na noc będzie bardzo wilgotny, więc uważaj!

Nawilżanie wilgotnym produktem

Użyj zamykanej torby

Rozłóż równomiernie około połowy tytoniu na ręczniku papierowym. Lekko spryskaj tytoń napełnioną wodą butelką ze spryskiwaczem. Przetrzyj miksturę palcami. Powtarzaj, aż tytoń będzie lekko wilgotny. Wymieszaj zwilżony tytoń w plastikowej torebce z resztą suchego tytoniu.
Wstrząśnij torbą, aby dokładnie wymieszać. Odczekaj około pół godziny, aż wilgoć się wyrówna.

Suchy tytoń przykryj ściereczką

suchy tytoń

Przykryj ściereczką. Włóż tytoń do miski (szersza miska zapewni lepszą ekspozycję). Przykryj miskę wilgotnym (niezbyt mokrym), czystym ręcznikiem. Ręcznik nie powinien dotykać tytoniu. Zabezpiecz szmatkę gumką, aby nie dotykała tytoniu.
Sprawdzaj tytoń co kilka godzin. Ta metoda jest mniej prawdopodobna, aby naruszyć integralność twojego tytoniu.

Użyj wilgotnej gąbki

suchy tytoń

Zdobądź nową i nieużywaną gąbkę piankową i odetnij od niej mały róg. Wyjętą gąbkę zwilżyć wodą. Usuń nadmiar wody i upewnij się, że nie kapie. Włóż wilgotną gąbkę do zamykanego pojemnika z tytoniem. Wilgotna gąbka zadziała jak nawilżacz tytoniu.

Shopping Cart