Jak aromatyzować tytoń

Jak aromatyzować tytoń lub papierosy?

Możesz aromatyzować tytoń i papierosy w domu za pomocą kilku prostych metod i składników. To świetny sposób na rewitalizację suchych wyrobów tytoniowych lub poprawę smaku wyrobów gorszej jakości. Większość składników można kupić w lokalnej aptece lub sklepie spożywczym. W mgnieniu oka możesz cieszyć się tytoniem dostosowanym do Twoich upodobań.

Aromat do papierosów i cygar

Wybierz żądany smak. Rodzaj smaku, którego pragniesz w swoim papierosie, wpłynie na ilość papierosów, których użyjesz podczas aromatyzowania. Aromat, którego używasz, powinien mieć postać płynną lub powinien być ekstrahowany do postaci płynnej, aby prawidłowo przeprowadzić proces.

Przygotuj waciki do nasączenia swoim aromatem. Możesz użyć chłonnych, sterylnych wacików do aromatyzowania tytoniu. Są one dostępne w większości aptek i drogerii i zazwyczaj można je znaleźć w sekcji pierwszej pomocy. Pokrój płatki kosmetyczne na kwadraty o średnicy 2,5 cm dla każdego papierosa, które chcesz aromatyzować. Uważaj na średnicę, ponieważ zbyt duży płatek nasyci papierosa zbyt mocno.

Nasącz płatki smakowe aromatem. W zależności od siły środka aromatyzującego, może być konieczne całkowite zmoczenie wacika lub nałożenie kilku kropli. Ta podkładka zostanie umieszczona w plastikowej torebce strunowej z papierosem, aby nasycić go aromatem, który wsiąkł w podkładkę.

Wsadź swojego papierosa do torebki razem z wkładem smakowym. Uważaj, żeby papieros nie dotykał wkładki aromatyzującej, może to spowodować, że aromat stanie się zbyt silny. Jeśli obawiasz się, że aromat będzie zbyt mocny, spróbuj włożyć kilka papierosów do jednej torebki.

W zależności od mocy wkładki i ilości papierosów proces aromatyzacji trwa od kilku dni do nawet tygodnia. Ten sam sposób możesz zastosować zarówno do papierosów jak i tytoniu czy cygar.

Przechowuj tytoń w słoiku

Przechowuj tytoń w hermetycznym pojemniku. Słoiki są dostępne w większości sklepów spożywczych i doskonale nadają się do tego celu, o ile kupujesz je z hermetyczną gumową uszczelką. Możesz także użyć hermetycznych słoików używanych do utrzymywania świeżości kawy. Wyjmij tytoń ze słoika, kiedy chcesz palić i cieszyć się nim.

Owocowy smak tytoniu

Spróbuj aromatyzować swój tytoń popularnymi naparami. Bardzo często cygara do tytoniu są nasycane aromatami owocowymi, takimi jak wiśnia, morela i czarna porzeczka. Napoje alkoholowe są również popularne do naparu tytoniowego, zwłaszcza rum, whiskey i wino.

Tytoń z likierem

Napełnij swój tytoń likierami. Likiery to na ogół mocne alkohole smakowe o ostrym zapachu. Typowe likiery obejmują smaki takie jak amaretto, kawa, czekolada, jagody, orzech laskowy, melon i anyżówka (smak lukrecji). Kremowe lub słodkie likiery mogą powodować lepkość tytoniu, dlatego należy ich unikać lub stosować bardzo oszczędnie.

Nasyć tytoń olejkami eterycznymi

Spróbuj nasycić tytoń olejkami eterycznymi. Popularne olejki eteryczne stosowane w aromatach tytoniowych obejmują aromaty cytrusowe, takie jak cytryna i pomarańcza, zapachy kwiatowe, takie jak lawenda i róża, i nie tylko. Zawsze powinieneś sprawdzić informacje o stosowaniu olejku eterycznego przed użyciem go w naparach. Niektóre olejki eteryczne nie są bezpieczne do spożycia lub palenia, ponieważ są bardzo silne i powinny być używane bardzo oszczędnie do naparów tytoniowych. W większości przypadków wystarczy kilka kropli na wacik aromatyzujący lub rozcieńczone w wodzie lub płynie nośnikowym (do tytoniu fajkowego).

Tytoń o smaku kawy

Aromatyzuj swój tytoń za pomocą kawy. Kawa to popularny smak, który jest używany we wszystkim, od likierów po słodycze, dlatego kawa może nadać przyjemny smak Twojemu tytoniowi. Możesz przechowywać świeżo zmieloną kawę w filtrze z tytoniem/cygarami, aby nadać jej ten smak.

Eksperymentuj z aromatami

Eksperymentuj z łączeniem smaków. Być może zauważyłeś, że niektóre z bardziej zniuansowanych tytoni smakowych wykorzystują więcej niż jeden smak w swoim profilu. Możesz je naśladować lub wypróbować nową własną kombinację, aby stworzyć niepowtarzalny, autorski smak dla swojego tytoniu. Niektóre kombinacje, które możesz chcieć wypróbować, obejmują:

  • Czarna porzeczka i wino
  • Wanilia i wiśnia
  • Cynamon i whisky
  • Kawa i amaretto

Podsumowanie

Sposobów na aromatyzację Twojego tytoniu jest naprawdę wiele. Ten artykuł ma na celu naprowadzenie na odpowiedni sposób myślenia. Większość palaczy nie zdaje sobie sprawy w jaki sposób można nadać tytoniowi oryginalnego smaku. Mamy nadzieję, że dzięki nam stworzysz nowe i niepowtarzalne smaki, dzięki czemu Twój tytoń nabierze wyrazu.

Shopping Cart