Usuń zapach tytoniu w aucie

Niezależnie od tego, czy zamieniłeś swój samochód w salon VIP z lat 40., czy właśnie kupiłeś samochód, który cierpi na nieprzyjemny zapach tytoniu, usuwanie zapachów dymu z pojazdu można skutecznie wykonać za pomocą odpowiednich narzędzi. Szybko zadbaj o swój samochód i użyj kombinacji chemicznych i naturalnych środków czyszczących, aby usunąć nieprzyjemny zapach. W mgnieniu oka Twój samochód będzie przyjemnie pachniał.

Wykonywanie wstępnego sprzątania

Usuń zapach tytoniu w aucie

Wyczyść dywaniki środkiem do czyszczenia dywanów i odkurz je. Zwykły, stary środek do czyszczenia dywanów powinien tu dobrze zadziałać. Następnie dobrze odkurz dywaniki dla lepszego efektu. Nawet jeśli nie możesz wyczyścić dywaników, przynajmniej je odkurz. Samo to może pomóc. Prawdopodobnie usuniesz małe cząsteczki, które zostały dokładnie przesiąknięte dymem lub zadymione, jeśli nie, usunie chociaż częściowo zapach tytoniu.

Usuń zapach tytoniu w aucie
Usuń zapach tytoniu w aucie

Wyczyść popielniczkę samochodu. To oczywiste, ale trzeba to powiedzieć. Po wyczyszczeniu popielniczki spryskaj ją zwykłym odświeżaczem powietrza i przetrzyj chłonnym papierem kuchennym. To pozostawi cienką warstwę odświeżacza powietrza w popielniczce. Warstwa nie wystarczy, aby popielniczka była łatwopalna, ale wystarczy, aby zachowała przyjemny zapach.

Zawieś odświeżacz samochodowy lub klips do nawiewu w kabinie samochodu. Oczywiście, jeśli próbujesz ukryć fakt, że czyściłeś samochód lub że samochód wymagał czyszczenia w pierwszej kolejności, powieszenie odświeżacza do samochodu może wzbudzić podejrzenia. Ale jeśli zależy Ci tylko na usunięciu szkodliwych zapachów z pojazdu, powieszenie odświeżacza powietrza lub nawiewu może mieć duże znaczenie.

Wstaw nagrzewnicę i powietrze do recyrkulacji na 30 minut. Otwórz drzwi, włącz silnik i przeprowadź recyrkulację ciepła i powietrza w samochodzie podczas czyszczenia reszty samochodu. W miarę dalszego czyszczenia samochodu i usuwania niektórych zapachów dymu, nowe, świeże powietrze będzie krążyć po całej kabinie i poprawi jakość powietrza w samochodzie.

Usuń zapach tytoniu w aucie

Jeśli naprawdę uważasz, że Twój samochód tego potrzebuje, rozważ wymianę filtra powietrza w kabinie. Rozważ wymianę filtrów powietrza w swoim samochodzie co 19 000–24 000 km lub przynajmniej raz w roku. Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio je zmieniłeś lub kazałeś je wymienić, zrób sobie przysługę i zrób to. To powinno mieć znaczenie.

Użyj chemicznych środków żeby usunąć zapach tytoniu

Usuń zapach tytoniu w aucie

Użyj środka do czyszczenia tkanin i tapicerki. Środek do czyszczenia tkanin i tapicerki Scotchgard, całkiem dobrze neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Spryskaj siedzenia, maty podłogowe, a nawet pasy bezpieczeństwa — praktycznie wszędzie, gdzie znajduje się odsłonięta tkanina. Zgodnie z zaleceniami producenta, wcieraj środek czyszczący w tkaninę za pomocą wystarczająco dużej szczotki o miękkim włosiu. Możesz rozważyć zakup środka antybakteryjnego, ponieważ mogą one działać lepiej z zapachami dymu. Tak czy inaczej, to nie powinna być ostatnia deska ratunku.

Usuń zapach tytoniu w aucie

Usuń zapach tytoniu z siedzeń i dywaników za pomocą eliminatora zapachów dla zwierząt. Może to zabrzmieć dziwnie, ale naprawdę działa. Eliminatory zapachów zwierząt domowych, zwłaszcza te używane do usuwania plam z moczu i zapachów, mogą zdziałać cuda. Wypróbuj produkt taki jak Nature’s Miracle, aby uzyskać cudowne wykończenie.

Usuń zapach tytoniu w aucie

Jeśli zapach tytoniu jest nadal szczególnie wszechobecny, rozważ rozpylenie silnie rozcieńczonego środka czyszczącego przez kanały nagrzewnicy. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj na przykład Lysol lub wody z wybielaczem o bardzo niskim stężeniu. Znajdź wlot powietrza (zwykle pod maską tuż przy przedniej szybie) i przy włączonym wentylatorze w samochodzie spryskaj butelkę wodą. To usunie zapach, który zalega w przewodach.

Usuń zapach tytoniu w aucie

Wypierz tapicerkę samochodu szamponem. Nanieś szampon bezpośrednio na dywany i/lub siedzenia. Szampon wmasuj w tkaninę za pomocą pędzla lub szmatki (najlepiej działa szczotka). Następnie odkurz pozostały szampon za pomocą ekstraktora, który możesz wypożyczyć w sklepie samochodowym.

Usuń zapach tytoniu naturalnie

Usuń zapach tytoniu w aucie

Użyj sody oczyszczonej. Soda oczyszczona to naturalny dezodorant, który ma tak wiele zastosowań, że jest prawie niemożliwy. Szczególnie w przypadku samochodów z wnętrzem z tkaniny ta opcja sprawdza się znakomicie. W przypadku intensywnych zapachów potrzebujesz około półtora paczki wodorowęglanu sodu. Oto, co robisz:

a) Posyp sodą oczyszczoną jak najwięcej porowatych powierzchni. Należą do nich maty, siedzenia, dach (spróbuj użyć miotełki, aby wyrzucić sodę oczyszczoną na wykładzinę dachową) i wszędzie tam, gdzie mógł przeniknąć zapach tytoniu.

b) Rozprowadź sodę oczyszczoną na dowolnej powierzchni, na której się znajduje. Możesz użyć szmatki, pędzla, a nawet rąk, aby wprowadzić sodę oczyszczoną do tkaniny.

c) Poczekaj co najmniej 30 minut lub jeden dzień. Im dłużej czekasz, tym dłużej działają dezodoryzujące właściwości sody oczyszczonej.

d) Po upływie wyznaczonego czasu odkurz resztę sody oczyszczonej. Upewnij się, że wykonałeś co najmniej dwa pełne odkurzenia, aby usunąć sodę oczyszczoną wraz z cząstkami, które mogą powodować zapach samochodu.

Spróbuj umieścić w samochodzie palone ziarna kawy na jeden dzień. Umieść sześć papierowych talerzy strategicznie w całym samochodzie; na każdy talerz nałóż jedną filiżankę palonej kawy, równomiernie rozprowadzając ją na całym talerzu. Opuszczając szyby o dwa centymetry, pozwól zapachowi kawy przeniknąć do samochodu w ciepły, słoneczny dzień. Po dniu usuń ziarna kawy i ciesz się zapachem swojej latte… ee, samochodu!

Usuń zapach tytoniu w aucie

Umieść węgiel aktywny we wnętrzu samochodu, aby działał jak lokalne filtry. Węgiel aktywowany można znaleźć w sklepach zoologicznych, sklepach ze zdrową żywnością, a nawet w większych domach towarowych. Umieść filiżankę węgla aktywowanego, który jest w postaci proszku, w misce, a następnie umieść tę miskę w samochodzie. Poczekaj dzień lub dwa, po czym węgiel powinien zadziałać swoją magią i wchłonąć wiele zapachów dymu z twojego samochodu.

Inne opcje żeby usunąć zapach tytoniu

Po umyciu samochodu usuń wszelkie pozostałości zapachu za pomocą obróbki szokowej ozonowej za pomocą generatora ozonu. Zamiast maskować zapach tytoniu, generator ozonu całkowicie go usunie. Ozon faktycznie utlenia i denaturuje pozostałe związki organiczne powodujące nieprzyjemny zapach.

Usuń zapach tytoniu w aucie

Nie bój się wydać trochę pieniędzy, żeby zatroszczyli się o to profesjonaliści. Dostarczenie samochodu do szczegółów przez profesjonalistę będzie kosztować trochę więcej pieniędzy, ale nie będziesz musiał się martwić o samodzielne usuwanie zapachu i możesz mieć pewność, że specjalista ds. pielęgnacji samochodów korzysta z bogatego doświadczenia i zasobów, aby uzyskać Twój samochód z powrotem do najczystszego, naturalnego stanu.

Odwiedź nasz sklep z tytoniem, tylko pamiętaj o paleniu poza autem 😉

Shopping Cart