Różne metody zwijania cygar

Różne metody zwijania cygar

Cięcie i zapalanie ulubionego cygara jest tak łatwą rzeczą do zrobienia i wszechstronną rozkoszą dla każdego palacza, ale czy kiedykolwiek myślałeś o procesie tworzenia cygara? Zwijanie cygar jest sztuką i podobnie jak inne formy sztuki, takie jak malowanie czy rzeźbienie, ma do tego kilka technik.

Artysta cygar to „torcedor” – co jest kubańskim określeniem wałka do cygar i dosłownie oznacza „ten, który skręca”. Forma sztuki torpedora wymaga sporo umiejętności, ponieważ jest to tradycyjne rzemiosło. Najlepsze cygara można wyprodukować tylko ręcznie; technologia może ułatwić pracę, ale nigdy nie będzie w stanie odtworzyć tego, co torpedor może przetoczyć rękoma. Na Kubie tradycje skręcania cygar praktykuje się od ponad 2 stuleci. Dlatego często dyskutuje się, że torcedory Kuby są najwspanialsze na świecie.

Torcedor cygarowy nie wymaga wiele do swojego rzemiosła. Wszystko, czego potrzebują, obejmuje, ale nie wyłącznie:

Stół;
Krzesło;
Solidna drewniana deska (w zależności od techniki, z którą pracują);
Specjalny nóż;
Okrągły nóż do odcinania nasadki główki cygara;
Gilotyna;
Forma do prasowania półfabrykatu;
Jakiś bezsmakowy klej warzywny; oraz
Miernik
Zwijanie cygar

Co najważniejsze, torcedor musi mieć duże umiejętności i znać przepis na każdy format zwijania cygar – rzeczy, które może zdobyć i doskonalić przez lata praktyki i doświadczenia. Oznacza to, że tak długo, jak wkładasz pracę w zdobywanie wiedzy, każdy może być doskonałym cygarem.

Aby zrobić cygaro, torcedor kładzie przed sobą poziome stosy na stole. Następnie kładzie segregator, a po prawej stronie stołu kartkę papieru. Gruba środkowa żyła liści wypełniacza zostaje już częściowo usunięta. Następnie nadchodzi pierwszy i główny krok: grupowanie. Gromadzenie polega na braniu tytoniu wypełniającego do ręki, aby go zwinąć lub uformować, i można to osiągnąć różnymi metodami. Powstała wiązka zawiera zwykle 3 do 5 tytoni wypełniających i owinięty wokół nich spoiwo. Ta wiązka to w rzeczywistości połowa pracy wykonanej w celu uzyskania produktu końcowego.

Różne metody skręcania lub wiązania tytoniu do cygar obejmują: łączenie w wiązki Entubado, wiązanie akordeonowe, wiązanie książkowe, łączenie w wiązki Liebermana lub maszynowe oraz łączenie w wiązki hybrydowe.

Zanim przejdziesz do technik, musisz się nauczyć 3 rodzajów liści tytoniu:

Liść Ligero: Najwyższa część rośliny tytoniu wytwarza liść Ligero. Ten konkretny rodzaj liścia dojrzewa znacznie dłużej niż pozostałe dwa rodzaje, dlatego jest najbardziej smakowity z trzech. Jest to bardzo mocny, pikantny liść, który powoli się pali. To właśnie ten liść nadaje cygaru siłę.
Liść Seco: Prawie każdy palacz cygar zna liść Seco, ponieważ jest to najpopularniejszy rodzaj wypełniacza tytoniowego. Wyrasta ze środkowej części rośliny tytoniu i jest najcieńszym z trzech rodzajów. Jest aromatyczny, pikantny i dość dobrze pali. Nadaje cygaru niezbędną równowagę.
Liść Volado: ten liść znajduje się na dnie rośliny tytoniu. Jest to łagodny liść, więc nie ma wiele do zaoferowania pod względem smaku, ale ma najsilniejsze właściwości spalania spośród wszystkich trzech rodzajów liści.

Entubado grupowanie

Jest to najbardziej klasyczna metoda i metoda o najwyższym stopniu trudności spośród wszystkich technik grupowania. Tylko kubański tytoń był zwijany metodą entubado kiedy powstała. Jednak dzisiaj tą metodę praktykuje się na całym świecie z różnymi rodzajami tytoniu.

Kroki, aby wykonać grupowanie entubado, są następujące:

Wypełniacz zawijaj pojedynczo.
Połóż je obok siebie, a następnie zbierz w pęczek.
Wybierz liście Ligero i umieść je na środku wypełniacza.
Połóż obok nich cienkie listki Seco.
Umieść ostatnie liście – Volado.
W zależności od formatu cygara weź od 1 do 3 listków spoiwa i umieść je obok siebie.
Ukończ ten etap, owijając wiązkę listkami spoiwa.

Przed sprasowaniem i ostatecznym owinięciem należy upewnić się, że opakowanie każdego cygara jest równe i że cygara toczą się konsekwentnie od końca do końca (lub od stóp do głów).

Następnie umieszczasz wszystkie zwinięte cygara w foremce i pozostawiasz tam do sprasowania przez 30 minut do 1 godziny. Po zakończeniu tego okresu prasowania, uporządkuj stopkę każdego cygara za pomocą gilotyny. W końcu do równania wchodzi liść owijki. Weź jeden listek z opakowania na każde cygaro i zawiń swoje idealnie ręcznie robione cygaro w gotowy i nadający się do palenia produkt. Opakowanie musi być wilgotne i elastyczne, aby zapewnić bezpieczne owinięcie cygara. Następnie nanosisz ostatnie poprawki na cygaro, używając specjalnego noża do przecinania opakowania i okrągłego noża do tworzenia nasadki.

Zaletą tej techniki cylindrycznego lub entubado jest to, że wytwarza się cygara, które dają najlepsze aromaty i smaki, ponieważ liście wypełniacza były zwijane pojedynczo, co pozwala dymowi przejść przez każdy z nich. Dodatkowo, żmudny proces zapewnia cygara, które z większym prawdopodobieństwem będą chłodne, powolne, a nawet palić. Minusem jest jednak oczywisty poziom trudności. Cały proces zajmuje dużo czasu i dlatego nie stosuje się go w produkcji na dużą skalę.

Ciekawostka: wiadomo, że kobiety mają delikatniejszy dotyk; w ten sposób zwykle powierza się im zadanie zwinięcia zwiniętego cygara w opakowanie.
Wiązanie akordeonu

Zwijanie cygar

Wiązanie harmonijkowe polega na składaniu każdego liścia wypełniającego od zewnątrz do wewnątrz. Następnie każdy złożony liść układa się jeden na drugim, aż do zakończenia wiązania. Podobnie jak w przypadku wiązania w wiązki entubado, wypełniacz w wiązki zwija się w liść spoiwa, prasowany, a następnie zawijany w liść owijki. Metoda akordeonowa jest przez wielu preferowaną techniką ze względu na swoje zalety. Złożenie listków wypełniacza zapewnia doskonałe zaciągnięcie każdego cygara. Metoda ta jest również porównywalnie bardziej wydajna niż entubado pod względem liczby cygar, które torcedor może zwinąć dziennie podczas jej używania.

Grupowanie książkowe

Grupowanie książkowe jest najłatwiejszą metodą ręcznego grupowania. Aby wykonać technikę grupowania książek, kładziesz pojedyncze liście wypełniacza jeden na drugim i po prostu składasz je razem. Metoda książkowa, choć mniej skomplikowana niż inne metody, nie pozwala na przepływ tak dużej ilości powietrza przez cygaro. Jej zalety przeważają nad wadami, ponieważ tą metodą można wypuścić znacznie więcej cygar niż w przypadku dwóch pierwszych.

Wiązanie Liebermana

Metoda ta, znana również jako grupowanie maszynowe, nosi nazwę urządzenia używanego w procesie łączenia w wiązki Liebermana. Lieberman jest narzędziem stworzonym do wspomagania walca w procesie grupowania. W przypadku Liebermana zbijanie w wiązki zajmuje kilka sekund, zanim cygaro będzie gotowe do wciśnięcia do formy. Lieberman ma stalową ramę z gumową matą przymocowaną do stołu warsztatowego torcedora. Używając Liebermana, torcedor układa ręcznie liście spoiwa i wypełniacza i wsuwa je w rowek maszyny pod gumową matą. Wiązka jest następnie zwijana poprzez ręczne naciśnięcie dźwigni. Co ciekawe, Lieberman jest używany do skręcania papierosów. Trzeba umieścić w rowku arkusz bibułki i tytoniu papierosowego.

Maszyna, dzięki swojej szybkości, oszczędza czas i konsekwentnie wytwarza równomiernie zwinięte wiązki. Zaletą maszyny Lieberman jest to, że zmniejsza nakład pracy przy paczkowaniu cygar i zwiększa wydajność. Jednak ze względu na pytania, czy produkty z maszyny nadal można uznać za „ręcznie robione cygara”, wiele osób uważa tę formę produkcji za gorszą od innych metod, ponieważ jakość wykonania ręcznie jest tym, co naprawdę definiuje większość cygar premium.

Wiązanie hybrydowe

Grupowanie hybrydowe jest również znane jako grupowanie gurado. Do tworzenia cygar o unikalnych kształtach, takich jak torpedy i perfectos, typową techniką jest łączenie w wiązki hybrydowe. Powodem tego jest to, że główka cygara, która może być spiczasta, zwężająca się lub wypukła, wymaga szczególnej i wprawnej uwagi oraz wielu dodatkowych umiejętności, aby idealnie się obracać. Nawet jeden nieprawidłowo umieszczony liść ma fatalny wpływ na sposób, w jaki będzie dymił produkt końcowy.

Podsumowując, najważniejszymi cechami cygar po ich związaniu, sprasowaniu i ostatecznym zapakowaniu są naciąg i smak. Wszystko, czego potrzebuje dobre cygaro, to dobrze rysować i fenomenalnie smakować.

Pamiętaj, że świetny tytoń zamówisz w naszym sklepie internetowym.

Shopping Cart